Trasa Biegu

TRASA BIEGU CZWARTEJ EDYCJI

Trasa biegu będzie miała swój początek przy budynku Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy ulicy Wincentego Pola 38. Trasa biegu wynosi 9 km. Przebiegać będzie ulicą Gallusa, przecinając ulice Mikołowską, ulicą Piękną i aż do parku Kościuszki gdzie biegacze mają do pokonania 3 pełne okrążenia. Punkt z wodą ustawiony będzie w połowie trasy podczas drugiego okrążenia. UWAGA! Trasa w parku nie będzie przebiegać wyłącznie ścieżkami asfaltowymi! Prosimy także o zwracanie uwagi na oznaczenia, które wytyczą przebieg trasy.

TRASA IV. EDYCJI BIEGU 9 GÓRNIKÓW  ODBĘDZIE SIĘ RÓWNIEŻ WIRTUALNIE!

Wraz z biegiem stacjonarnym, z uwagi na duże zainteresowanie zeszłoroczną, wirtualną edycją, postanowiliśmy dla Was zorganizować bieg również w wersji wirtualnej. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami dotyczącymi trasy biegu i wrzucaniu wyników.

 

1. Każdy z uczestników ma do pokonania dystans 9 km. Wskazany dystans można pokonać w dowolnych dniach i w dowolnym miejscu, wyłącznie w terminie od dnia 04.12.2020 r. godz. 0.01 do dnia 11.12.2020 r. godz. 23:59. 

2. Dystans należy pokonać przy pojedynczym podejściu. 

3. Pomiar czasu i dystansu prowadzony będzie poprzez aplikację Rejestrator GPS na telefon z systemem android lub IOS, dostępną na stronie www.datasport.pl. Dopuszcza się także klasyfikację zawodników po weryfikacji przesłanego śladu biegu w formie zapisu GPX lub TCX. Ślad biegu w postaci pliku należy załadować do systemu wyników. Stosowny przycisk znajduje się przy liście wyników wraz z instrukcją pozyskania plików z bardziej znanych programów dla biegaczy jak Endomondo, Garmin czy Strava. 

4. Stroną techniczną pomiaru czasu i rejestracji wyników zajmuje się firma Datasport. Korespondencja związana z rejestracją i wynikami pod adresem: biuro@datasport.pl. 

5. Zawodników nie obowiązuje limit czasu. 

6. Nie dopuszcza się robienia przerw w rejestracji czasu podczas pokonywania trasy zawodów. Przerwy w czasie zarejestrowane programami Endomondo czy Garmin będą podczas wczytywania do wyników automatycznie anulowane, a za czas biegu przyjmowany będzie czas pomiędzy fizycznym czasem pierwszego i ostatniego odczytu. 

7. Wyniki niezarejestrowane rzetelnie nie będą zamieszczane. 

8. Organizator będzie sukcesywnie weryfikował i aktualizował wyniki i publikował je na stronie www.datasport.pl.